Test robotických vysávačov 2017

roboticky vysavac iRobot Roomba 880 Robotický vysávač je ďalším nenahraditeľným pomocníkom v domácnosti predovšetkým preto, lebo šetrí váš vzácny voľný čas. Nemusíte viac vysávať, jednoducho odídene do práce a keď sa vrátite domov, miestnosti už budú povysávané. Najlepšie robotické vysávače si poradia aj so zvieracími chlpmi, ľudskými vlasmi a ďalšími nečistotami.

Náš test robotických vysávačov zahŕňa v jednoduchom prehľade všetky najlepšie robotické vysávače na našom trhu. Vyberané boli na základe výsledkov testovacích spoločností s ohľadom na názory odborníkov z tejto oblasti. Aby však informácie čo najobjektívnejšie, môžete svoje názory pridávať aj vy, naši čitatelia. Test tak budú tvoriť aj vaše skúsenosti s jednotlivými vysávačmi.

Okrem testov si môžete prečítať aj návod týkajúci sa kúpy nového robotického vysávača aby ste vedeli čo je podstatné.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie robotické vysávače – TOP 7

  Názov modeluHodnotenieCena od
1.iRobot Roomba 8865 Stars699 EUR
2.LG HomBot Square 3.0 VR62601LVM5 Stars499 EUR
3.Samsung VR9000 VR20H9050UW/GE5 Stars970 EUR
4.iRobot Roomba 6515 Stars369 EUR
5.Philips FC 88204.5 Stars368 EUR
6.Ecovacs D834 Stars367,30 EUR

Ukázať celú ponuku ROBOTIKÝCH VYSÁVAČOV


[sc:vysvetlivky]

Prečo kúpiť práve tyto modely?

Víťazom testu robotických vysávačov je najnovší model spoločnosti iRobot Roomba 886. Nie je príliš lacný, ale v testoch presvedčil dobrým sacím výkonom, robustnostní, jednoduchým ovládaním aj čistením, tichým chodom a životnosťou batérie.. Okrem iného dokáže prekonávať aj malé prahy.

Druhé miesto patrí novinke od LG (LG HomBot Square 3.0 VR62601LVM). Tento vysávač tvar štvorca a tak dokáže čistiť aj rohy. Medzi jeho výhody patrí až 94% účinnosť vysávania, rýchle čistenie, nízka hlučnosť, mop na podlahu, 7 voliteľných programov a výdrž batérie až 100 minút.

Tretie miesto sme určili vlajkovej lode značky Samsung (Samsung VR9000 VR20H9050UW/GE). Tento šikovný robotický vysávač si zmapuje vaše miestnosti, poskytuje aj niekoľkonásobne vyšší sací výkony než niektoré vysávače na trhu a vydrží v prevádzke až 160 minút. Patrí medzi drahšie vysávače, ale je nabitý modernou technológiou od hlavy až k päte. Samozrejmosťou je veľmi dobré umiestnenie v nemeckých testoch.

Štvrté miesto patrí nižšiemu modelu prvého miesta v teste. Modelu iRobot Roomba 651. Jedná sa o cenový tipy a tiež skvelý pomer cena / výkon. Vysávať nečistoty, prach, vlasy a chlpy z kobercov, plavajuca podláh, dlaždice a linolea a vydrží až 120 minút v chode.

Ako mám vyberať najlepší robotický vysávač?

  1. Nabíjanie a výdrž. Robotické vysávače vydržia vysávať na jedno nabitie maximálne 80 minút, potom sa na mieste vypnú, alebo vrátia do svojej základne (podľa toho, aký model si kúpite). Údaj o výdrži batérie je teda kľúčový.
  2. Senzory vysávača. Senzory robotického vysávača v podstate určujú mieru jeho samostatnosti. Vďaka nim vysávač určuje prekážky, poradí si s káblami na zemi a nespadne zo schodov. Sú nevyhnutnosťou.
  3. Základňa a schopnosť vracať sa do nej. Lacnejšie robotické vysávače vysávajú do vybitia, potom zostanú na mieste, kde skončili a musíte ich dať nabiť ak chcete, aby vysávali ďalej. Drahšie modely sa pred vybitím vrátia samé do základne a keď sa nabijú, vysávajú ďalej tam, kde skončili.
  4. Zbernú kôš. Malá domácnosť si vystačí aj s menším zberným košom. Väčšie domácnosti alebo domácnosti s domácim miláčikom budú potrebovať väčšou kapacitu zberného koša.
  5. Funkcie navyše. Robotické vysávače môžu mať špeciálne kefy na upratovanie zvieracích chlpov, alebo vyšší sací výkon schopný vysať aj niektoré koberce. Vy viete, akú máte domácnosť a čo všetko od robotického vysávača očakávate. Samozrejmosťou sú filtre určené napríklad pre alergikov. Drahé modely majú mop a vedia jemne leštiť drevené podlahy. Treba však zvážiť, či leštenie budete potrebovať.
  6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test robotických vysávačov vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Dokáže robotický vysávač vysať aj koberce?

Niektorí z nás majú doma podlahy a na nich ešte kusové koberce. Niektoré modely vysajú aj takéto koberčeky, avšak musia mať kratšie vlákna (spravidla do 1,5 cm). Strapce na kobercoch, alebo príliš dlhé vlákna sú nevhodné, mohli by sa zamotať.

Na aké podlahy je robotický vysávač určený?

Štandardne sú všetky robotické vysávače určené na drevené podlahy, linoleum, korok, parkety a dlažby.

Vysáva robotický vysávač aj kúty miestnosti?

Áno. Ak má dlhé kefky, očistí bez problémov i kúty.

Dá sa robotický vysávač nastaviť dopredu (odložený štart)?

Niektoré robotické vysávače disponujú časovým nastavením, teda vedia o akej hodine majú začať vysávať. Keď sa potom vrátite domov budete mať domácnosť povysávanú.

Akú starostlivosť vyžaduje robotický vysávač?

Aj robotické vysávače treba čistiť, ale podľa niektorých je to jednoduchší proces a postačí vám na to len pár minút. Po každom vysávaní treba vysypať zberný kôš a približne po každom treťom/štvrtom vysávaní očistiť kefky. Raz za čas (interval uvádza návod na použitie) vymeníte filtre.


Lacné ROBOTICKÉ VYSÁVAČE už od 129 EUR

Pomohol vám náš test robotických vysávačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšieho robotického vysávače na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *